27.01 – 03.02 “Психоонкологія 2020: навчальний курс” (27.01.2020)

НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Кафедра загальної і медичної психології
ГО «Асоціація з медико-психологічної реабілітації»
За сприяння
ПОЛЬСЬКОГО ПСИХОНКОЛОГІЧНОГО ТОВАРИСТВА
Запрошуємо лікарів-онкологів, лікарів-психологів, психологів, неврологів, психіатрів, соціальних працівників та інших спеціалістів, що опікуються проблемами лікування, реабілітації та соціальної адаптації онкохворих на навчальний курс «Психоонкологія 2020: навчальний курс» 27 січня – 03 лютого 2020 року.
Захід відбудеться за участю представників провідних ВНМЗ України, психологічної спільноти, членів Всесвітньої федерації психічного здоров’я, Американської психологічної асоціації, Американської академії клінічної психології, Європейської асоціації з медичної освіти, Польської Психологічної Асоціації та польського психоонкологічного товариства.
Місце проведення: “Національний інститут раку» (м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43); Національна наукова медична бібліотека України (м. Київ, вул. Льва Толстого, 7); Київський обласний онкологічний диспансер (м. Київ, вул. Баговутівська 1).
Робочі мови: українська, англійська, російська, польська.
Теми занять:
1. Комунікація лікаря з пацієнтом на різних етапах лікування, повідомлення трагічних новин про діагноз, лікування, наслідки і прогнози.
2. Співробітництво лікаря та психолога. Стандарти роботи міждесциплінарної групи. Роль психолога в відділенні. Вплив деяких лікарських засобів на психічний стан пацієнта.
3. Специфіка комунікації з підлітком, та психологічна робота під час та після лікування.
4. Основи психологічної реабілітації після лікування.
5. Робота з братами та сестрами хворої дитини.
6. Робота з дитиною та членами родини на паліативній стадії.
7. Позитивна психологія.
8. Скринінг стану пацієнта – термометр дістреса.
9. Професійне вигорання, як з цим впоратись.

Теми групових тренінгів:
1. Звільнення від травматичного минулого.
2. Супровід людей в кінці життя.

Теми доповідей:
1. Медикаментозне лікування тривожних розладів в онкологічних пацієнтів.
2. Депресія і онкозахворювання.
3. Допоміжні репродуктивні технології при онкозахворюваннях.
4. Резистентність до психотерапії. Вибір лікаря.
5. Професійне вигорання лікарів та психологів
6. Екзитенційний вимір та особистісна амбівалентність фахівців онкологічної клініки

КЛЮЧОВІ ТРЕНЕРИ ТА СПІКЕРИ ПРОГРАМИ

Пані проф. доктор медичних наук Мажена Самардакевич (Marzena Samardakiewicz) – Голова Польського Психоонкологічного Товариства, доцент Клініки дитячої гематології, онкології і трансплантології при Медичному університеті в Любліні. Завідуюча кафедрою клінічної психології Гданського медичного університету. Консультант Польської Психологічною Асоціації в області клінічної психології соматично хворої дитини, голова групи Польських Дитячих Психоонкологів Польського Товариства дитячої онкології та гематології. Організовує робочі зустрічі для психологів, які працюють в дитячих онкологічних та гематологічних центрах в Польщі, проводить тренінги для медсестер, психологів, лікарів первинної медичної допомоги в області спілкування з пацієнтами, психоонкологічних проблем, активно бере участь в роботі Міжнародного товариства дитячих онкологів (SIOP і SIOP Europe) і педіатрії, у Всесвітньому психоонкологічному суспільстві (IPOS). http://ptpo.org.pl/www2/category/stowarzyszenie/

Пані професор наук медичних Крістіна де Вальден-Галушко (Krystyna de Walden Gałuszko) – психоонколог і психіатр, президент Польської психоонкологічної асоціації. Національний консультант в області паліативної медицини. Завідуюча кафедрою психіатрії на факультеті медичних наук Вармінсько-Мазурського університету. Член наукової ради журналу «Паліативна медицина на практиці». http://ptpo.org.pl/www2/category/stowarzyszenie/

Пані Анна Додзюк (Anna Dodziuk) працює з групами щодо травмуючого минулого, ставлення до смерті, співчуття після втрати, супроводу людей в кінці їх життя. Двічі була експертом в кампанії «Хоспіс – це теж життя». Є психотерапевтом Польської психіатричної асоціації та Польської психологічної асоціації, а також керівником психотерапевтичної та психологічної підготовки Польської психологічної асоціації.
http://centrumpsychologiczne.waw.pl/zespol/anna-dodziuk/

Наталя Войцель, психолог, президент польського благодійного фонду «Gdy Liczy się Czas”, консультант по псіхоонкологіі в проекті фонду “Polskie Forum Migracyjny” для іноземців в Польщі. https://shkolazhizni.ru/@voytsel/

Під час участі та по завершенню навчального курсу учасники отримають:
1. Досвід обговорення актуальних тем з психічного здоров’я в колі визнаних фахівців з України та зарубіжжя
2. Презентувати власний досвід та авторські наукові підходи, технології, тощо
3. Сертифікат учасника із зазначенням кількості 48 годин участі (25 балів).

Матеріали навчального курсу будуть опубліковані в міжнародному журналі загальної та медичної психології.

Контакти:
Олена Вікторівна
+38 096 561 64 23
+38 050 769 41 01