КЕРІВНИЦТВО УНІВЕРСИТЕТУ ЗУСТРІЛОСЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ФАХІВЦЯМИ З ПСИХОЛОГІЇ

29 січня 2020 року в конференц-залі адміністративного корпусу відбулася зустріч польської делегації з керівництвом Університету для обговорення шляхів майбутньої співпраці. Перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор  Ю.Л. Кучин представив членів української переговорної групи:  проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, проректора з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Земскова, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, завідувача кафедри загальної та медичної психології, професора М.М. Матяша та начальника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську. У ході переговорів Юрій Леонідович особливу увагу зосередив на міжнародній співпраці НМУ з медичними вищими навчальними закладами Європи та світу. «З медичною спільнотою Польщі НМУ має давні тісні зв’язки. Вже підписані Угоди про співпрацю з Варшавським медичним університетом, Вроцлавським медичним університетом, медичним коледжем Ягелонського університету, Вищою школою бізнесу – національного університету Луіса, Технологічно-гуманітарним університетом імені Казимира Пуласького, Медичним університетом в Білостоці. З 2017 року в Університеті відновив роботу Центр польсько-української наукової та культурної співпраці. Ми хочемо розширювати географію нашого співробітництва з Польщею, тому будемо раді співпраці з Медичним університетом у Любліні», – зазначив професор Ю.Л. Кучин і запросив до слова гостей з Польщі.

З польського боку делегацію представляли професор, голова Польського психоонкологічного товариства Мажена Самардакевич, професор, президент Польської психоонкологічної асоціації  Крістіна де Вальден-Галушко, психотерапевт Польської психіатричної і психологічної асоціацій Анна Додзюк і психолог, президент польського благодійного фонду «Gdy Liczysię Czas» Наталя Войцель. Як ми вже повідомляли, польські психологи беруть участь у навчальному курсі «Психоонкологія-2020», який організувала і проводить кафедра загальної та медичної психології Університету і громадське об’єднання «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації». Польські гості подякували за гостинний прийом і висловили зацікавленість подальшим співробітництвом з нашим Університетом.

У ході зустрічі сторони обговорили головні напрямки майбутньої співпраці, які будуть зафіксовані у спільному меморандумі,  зокрема: спільну участь у грантових програмах,  академічний обмін між студентами та співробітниками університетів, співробітництво між кафедрами загальної та медичної психології НМУ та прикладної психології Люблінського медичного університету, участь у спільних наукових проектах та дослідженнях, публікації в профільних журналах Польщі та України, спільна участь у грантових програмах.