Резюме «Психоонкологія-2020»

З 27 січня по 3 лютого 2020 року проходив  міжнародний навчальний проект  представлений кафедрою загальної та медичної психології (завідувач кафедри професор М.М.Матяш) Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, громадського об’єднання «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації» «Психоонкологія-2020» за підтримки Польсько-американського Фонду Свободи та програми RITA  для лікарів-онкологів, лікарів-психологів, психологів, неврологів, психіатрів, соціальних працівників та інших спеціалістів, що опікуються проблемами лікування, реабілітації та соціальної адаптації онкохворих.
Ключові тренери та спікери програми були:
 пані проф. доктор медичних наук Мажена Самардакевич (Marzena Samardakiewicz) – Голова Польського Психоонкологічного Товариства, доцент Клініки дитячої гематології, онкології і трансплантології при Медичному університеті в Любліні. Завідувачка кафедрою клінічної психології Гданського медичного університету. Консультант Польської Психологічною Асоціації в області клінічної психології соматично хворої дитини, голова групи Польських Дитячих Психоонкологів Польського Товариства дитячої онкології та гематології;
пані професор наук медичних Крістіна де Вальден-Галушко (Krystyna de Walden Gałuszko) – психоонколог і психіатр, президент Польської психоонкологічної асоціації. Національний консультант в області паліативної медицини. Завідувачка кафедрою психіатрії на факультеті медичних наук Вармінсько-Мазурського університету. Член наукової ради журналу «Паліативна медицина на практиці»;
пані Анна Додзюк (Anna Dodziuk) працює з групами щодо травмуючого минулого, ставлення до смерті, співчуття після втрати, супроводу людей в кінці їх життя. Двічі була експертом в кампанії «Хоспіс – це теж життя». Є психотерапевтом Польської психіатричної асоціації та Польської психологічної асоціації, а також керівником психотерапевтичної та психологічної підготовки Польської психологічної асоціації;
Наталя Войцель, психолог, президент польського благодійного фонду «Gdy Liczy się Czas”, консультант по псіхоонкологіі в проекті фонду “Polskie Forum Migracyjny” для іноземців в Польщі.
Були прочитані  лекції: «Комунікація лікаря з пацієнтом на різних етапах лікування, повідомлення трагічних новин про діагноз, лікування, наслідки і прогнози», «Співробітництво лікаря та психолога. Стандарти роботи міждисциплінарної групи. Роль психолога у відділенні. Вплив деяких лікарських засобів на психічний стан пацієнта», «Специфіка комунікації з підлітком та психологічна робота під час і після лікування», «Основи психологічної реабілітації після лікування» і «Робота з братами та сестрами хворої дитини». В лекціях  використовувалися матеріали досліджень як польських, так і американських психологів. Також  проведені  11 тренінгів, на яких розглянули  ставлення до життя і смерті як філософських категорій, негативні і здорові переконання тощо.
Також 29 січня 2020 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ ім..О.О.Богомольця відбулася зустріч польської делегації з керівництвом Університету . У ході зустрічі сторони обговорили головні напрямки майбутньої співпраці, які будуть зафіксовані у спільному меморандумі,  зокрема: спільну участь у грантових програмах,  академічний обмін між студентами та співробітниками університетів, співробітництво між кафедрами загальної та медичної психології НМУ та прикладної психології Люблінського медичного університету, участь у спільних наукових проектах та дослідженнях, публікації в профільних журналах Польщі та України, спільна участь у грантових програмах.
 
Відгуки слухачів:
                   Навчальний курс Психоонкологія 2020 дав мені нові знання, позитивні враження, нові відкриття як в майбутній роботі, так і в собі особисто.
Лекційні заняття продемонстрували значення даного напрямку для людства в цілому. Адже, жодна людина не може бути застрахована від хвороби.
Практичні заняття – це значні відкриття, ресурсне розкриття, активізація потенціалу. Робота зі Смерттю допомагає більше полюбити Життя.
У мене таке враження, що не я знайшла даний напрямок роботи, а він знайшов мене. Велике спасибі організаторам, лекторам, тренеру і нашій групі.
Йду далі цим розпочатим шляхом.
З великою вдячністю, Оксана Ярославівна Фенина,
кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної та клінічної психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк.
 
                 Завдяки організаторам навчального курсу “Психоонкологія 2020” я отримала чудову нагоду підвищити професійний рівень, побачити по-новому різні аспекти консультування клієнтів, які переживають утрату, та зрозуміти особливості консультативної взаємодії з батьками онкохворих дітей. Також було багато позитивних вражень від спілкування з колегами-слухачами та вельмишановними спікерами. Проблеми, які детально висвітлювались спікерами, є актуальними; щодо теоретичного блоку занять, то особливе зацікавлення викликав матеріал, наданий пані професором Крістіною де Вальден-Галушко. Практичний блок занять був дуже інтенсивним, емоційно насиченим. Величезну подяку висловлюю пані Анні Додзюк, тренінг дозволив суттєво поглибити розуміння проблематики, над якою працювала група.
Організація заходу була на високому рівні: забезпечення матеріалами, зручні аудиторії для занять, доброзичлива атмосфера. Окрема подяка за організацію харчування під час проходження навчального курсу: все було смачно, персонал кейтерингової компанії дуже професійний.
З великою вдячністю, Виходцева Ольга Анатоліївна, доцент кафедри теоретичної та консультативної психології факультету психології НПУ ім. М.П.Драгоманова.
 
                 Щиро вдячна організаторам за можливість говорити про складні теми в безпечному просторі простими словами. Коли до тебе приходять люди з запитом, що я вмираю , допоможіть мені, нелегко знайти слова, які ти можеш сказати і просто сили в собі говорити про це. Тому, це дуже важливо, піднімати такі теми на високопрофесійному рівні. Крім того, можна було ділитися власним досвідом, задавати питання експертам і , що найголовніше, отримати на них відповіді. Тому, сподіваюсь, що буде продовження цього навчання, бо тема досить глибока і актуальна.
З вдячністю, Підкалюк Наталя, лікар-психіатр кабінету медико-психологічної реабілітації.
                Тема  Психоонкология очень актуальна для меня, т.к. я работаю в этом направлении. В нашей стране нет культуры работы психолога с онкологическими пациентами. И благодаря таким проектам у нас есть возможность сформировать свою службу психологической поддержки онко-пациентов.  На проекте «Психоонкологія 2020» я услышала много полезной и необходимой в работе психоонколога информации. Неделя была очень насыщена знакомствами, знаниями и опытом, которым наши лекторы щедро делились с нами. Когда лекции читают практики, работающие в теме психоонкологии уже много лет, материал усваивается не только через теорию, но и на реальных примерах. Все полученные знания уже готовы к использованию и применению в работе.
Мне, как психологу, работающему с онкологией, эта конференция очень помогла в работе. И я конечно же продолжу дальнейшее обучение в данном проекте.  Благодарю наших лекторов и ГО «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації» за возможность получить такие знания у нас в Украине. И хочу пожелать вам сил и вдохновения провести все запланированные 4 обучающих курса, т.к. наши пациенты заслуживают хорошей и квалифицированной психологической помощи.
С уважением, Хандобина Наталья Сергеевна, психолог в Николаевском областном онкодиспансере.
 
      Дякуємо  тренерам та спікерам програми, слухачам,  персоналу кейтерингової компанії , Національному інституту  раку, (м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43); Національної  наукової медичній бібліотеці  України (м. Київ, вул. Льва Толстого, 7); Київський обласний онкологічний диспансер (м. Київ, вул. Баговутівська 1) за надані приміщення.
З повагою  до всіх, кафедра загальної і медичної психології НМУ ім..О.О.Богомольця та ГО «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації».
До зустрічі в навчальних програмах!